• Bibliotekarz - mgr Edyta Kowalska

Nasz księgozbiór to prawie 10 tysięcy książek - przede wszystkim literatury dziecięcej, młodzieżowej i popularnonaukowej - prawie każdą książkę w naszej bibliotece można wypożyczyć do domu. Zapewniamy fachową i miłą obsługę.

Godziny pracy biblioteki szkolnej codziennie 7:30 - 15:30.

W bibliotece, oprócz wypożyczenia książek, można poczytać czasopisma dla najmłodszych tj. "Młody Technik", "Świat Matematyki", "Odkrywca", "Victor Junior", "Kumpel" czy "Świerszczyk", pograć w gry planszowe i układać puzzle.
          Miłośników książek, rozmów poważnych i całkiem niepoważnych, uczniów chcących ciekawie spędzić czas wolny, chcących włączyć się w akcję popularyzacji czytelnictwa oraz pomoc młodszym uczniom w wyszukiwaniu interesujących książek zapraszamy do Klubu Przyjaciół Biblioteki SP 19 - spotykamy się w bibliotece o wyznaczonej godzinie :-)
          Biblioteka razem z najmłodszymi dziećmi w naszej szkole, realizuje program "Kolorowe czytanie" - zajęcia czytelniczo - plastyczne. Dzieci słuchają utworów literackich, a potem wykonują prace plastyczne różnymi technikami.
          W zajęciach czytelniczo-plastycznych uczestniczą także dzieci ze świetlicy szkolnej. Chcąc zachęcić dzieci do czytania w każdy poniedziałek w czytelni szkolnej odbywają się "Spotkania z książką". Uczniowie mogą posłuchać fragmentów książek czytanych przez bibliotekarkę.
          W trosce o najmłodszych czytelników od wtorku do piątku na długiej przerwie od 11.30 do 11.50 czytelnia jest zarezerwowana wyłącznie dla klas 1-3. Na dzieci czekają gry, puzzle i kolorowanki.
          W bibliotece są organizowane różne konkursy, o których uczniowie są informowani na bieżąco. Zapraszamy!