• Psycholog

• Psycholog szkolny: Weronika Pietrzak

"...naczelną wartością dla psychologa jest dobro drugiego człowieka. Celem jego działalności profesjonalnej jest niesienie pomocy innej osobie w rozwiązywaniu trudności życiowych i osiąganiu lepszej jakości życia na drodze rozwoju indywidualnych możliwości oraz ulepszaniu kontaktów międzyludzkich." Kodeks Etyczno - Zawodowy Psychologa

Drodzy Rodzice,
          Wszyscy na co dzień napotykamy trudności, które mają wpływ na nasze postrzeganie samych siebie, relacje z innymi. Czasami mamy wrażenie, że nie robimy tego co chcielibyśmy, a na drodze do szczęścia coś nam przeszkadza i nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Przeważnie nie ma problemów których nie da się rozwiązać. Niekiedy wystarczy jedynie spojrzeć na to z innej perspektywy. Psycholog to właśnie ta osoba, która pomaga pokonać problemy i spojrzeć na swoją sytuację życiową inaczej.

"Jesteś wyjątkowy ! Na całym świecie nie ma
          drugiego dziecka takiego jak Ty."
          Pablo Cassalso

Nasze dzieci
          Kiedy dziecko rozpocznie swoją przygodę w żłobku, przedszkolu czy później w szkole, bardzo ważne jest by nauczyć się wnikliwie słuchać, komunikować się z dzieckiem w taki sposób, by czuło się przez nas zrozumiane, akceptowane, ważne. Kolejnym istotnym krokiem jest konfrontacja naszych spostrzeżeń z nauczycielami, którzy na co dzień pracują z naszymi dziećmi. Często zaobserwują inne ważne aspekty, na które my nie zwróciliśmy uwagi. Współpraca na tym polu korzystnie wpłynie na prawidłowy rozwój dziecka.

KIEDY PSYCHOLOG SZKOLNY MOŻE POMÓC?

• Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny
          • Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem, z kolegami, rodzicami
          • Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej
          • Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać
          • Wiesz o problemach przyjaciół, ale nie wiesz, jak im pomóc,
          • Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
          • Chciałbyś z kimś porozmawiać
          • Doświadczasz sytuacji kryzysowej (śmierć, rozwód rodziców, choroba w rodzinie, przeprowadzka)
          • Doświadczasz agresji ze strony kolegów lub sam jesteś agresywny
          • Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób
          • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić

PSYCHOLOGA SZKOLNEGO OBOWIĄZUJE TAJEMNICA ZAWODOWA!

ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH