• Robotyka

• ROBOTYKA w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu

W naszej szkole proponujemy zajęcia ROBOTYKI już od klasy pierwszej! Nauka programowania pozwala zrozumieć jak działają urządzenia elektroniczne, uczy wykorzystywać technologie w twórczy sposób.

Podczas  zajęć dzieci poznają świat programowania poprzez zabawę z robotami.

Urządzenia te rozwijają u dziecka podstawy programowania, kodowania, logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji, jak również pamięć. Używamy nowoczesnych urządzeń m.in.: roboty ze sztuczną inteligencją.

Robotyka jest jedną z najmłodszych nauk, która łączy w sobie elementy mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Łączymy elementy zabawy z nauką, w efekcie dzieci szybciej przyswajają informacje.

Dzięki robotyce dzieci uczą się:

• współdziałania i pracy w grupie;
          • konsekwencji i dążenia do celu;
          • strategicznego i analitycznego myślenia;
          • twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia

oraz rozwijają:

• sprawność manualną oraz ćwiczą pamięć;
          • umiejętności matematyczne;
          • umiejętność pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów.

Z nami na pewno nie będziesz się nudził!