• Św. Mikołaj - patron Elbląga

• 11 października grupa uczniów klasy 7 wzięła udział w grze miejskiej o św. Mikołaju, który jest patronem Elbląga. Mierzyli się oni z różnorodnymi zadaniami. Musieli wykazać się wiedzą o ty świętym, umiejętnością wyszukiwania ukrytych informacji, wzięli też udział w rywalizacji sportowej. Ostatecznie udało im się wywalczyć II miejsce. Gratulujemy!

• Elbląg historycznie

• W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 5 udali się na wycieczkę na Stare Miasto. Tam przeszliśmy szlakiem miejsc ważnych dla naszego miasta. Obejrzeliśmy Bramę Targową, katedrę św. Mikołaja, ścieżkę kościelną oraz budynki muzeum i biblioteki głównej. Miejmy nadzieję, że w ten sposób bardziej świadomie będą przeżywać związek ze swoją małą ojczyzną.

• Pierwszy dzwonek

• Przez cały wrzesień zbieraliśmy artykuły szkolne, które dzięki wsparciu i otwartości uczniów oraz rodziców, mogliśmy dostarczyć do Regionalnego Centrum Wolontariatu. Stamtąd trafią do uczniów, którzy tego potrzebują. Dziękujemy, że pokazujecie, że jesteście wrażliwi na tych, których los doświadczył i że tak wiele empatii jest w Was.

Ewa Sasin

• Dzień Edukacji Narodowej - Nagrody i Odznaczenia

• Dzień Edukacji Narodowej to święto wyjątkowe w kalendarzu roku szkolnego, to moment, kiedy w sposób szczególny doceniamy przede wszystkim trud i zaangażowanie tych, którzy poświęcają się kształceniu i wychowywaniu dzieci i młodzieży. Dzień ten obfituje w okolicznościowe uroczystości, setki ciepłych słów oraz podziękowań.

Miło nam poinformować, iż w tym roku szkonym:

Nagrodę Ministra Edukacji otrzymała pani Violetta Wąsowicz.

Nagrodę KEN otrzymały: pani Urszula Bazylczyk i pani Dorota Wiśniewska.

Złoty medal za długoletnią służbę otrzymały: pani Beata Giedrojć oraz pani Iza Jędrzejewicz

Srebny medal za długoletnią służbę - pani Monika Komoń

Brązowy medal za długoletnią służbę - pani Edyta Pietroń

Serdecznie gratulujemy!

• Turniej szachowy

• Michał Bieleń, uczeń klasy 4b, 27 września 2024 r. reprezentował naszą szkołę w III Powakacyjnym Turnieju Szachowym organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy Skoczek oraz SP Nr 1 w Elblągu.

Na 62 osoby startujące w turnieju, Michał po 6 rozegranych partiach ostatecznie zajął 15 miejsce. GRATULACJE.

• Rummikub 2024

• 4 października nasi uczniowie z klasy 5c wzięli udział w  I Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Szkół w Rummikub 2024.  Konkurs  odbył się   w II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu. Udział wzięli uczniowie z 19 szkół zarówno podstawowych, jak i średnich, z każdej po 4 uczestników.

Rozegrano cztery rundy, po których wyłoniono zwycięzców. Nasi uczniowie to amatorzy, a mimo to każdy miał swój sukces w rozgrywanych rundach.  Atmosfera zawodów była przyjazna, uczestnicy świetnie się przy okazji bawili, a nasi reprezentanci nabrali chęci, żeby na poważnie zacząć grać w Rummikuba i za rok znowu pojawić się na zawodach.

• Żegnamy

• Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu

naszej uczennicy

WIKTORII WOJTYŃSKIEJ

„Nie odchodzą ci, którzy zostają w naszych sercach” – Helen Keller

Bliskim składamy wyrazy najserdeczniejszego współczucia.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Serdecznie witamy Was w pierwszym dniu nowego roku szkolnego, który dla nas wszystkich jest tak doniosły i pełen emocji. Życzymy Wam, abyście znaleźli wspaniałych przyjaciół, z którymi razem będziecie wspólnie przeżywać te szkolne dni. Niech ten rok przyniesie nie tylko wiedzę, ale także piękne wspomnienia i niezapomniane chwile spędzone w gronie kolegów i koleżanek.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - klas pierwszych

• Witaj Szkoło!

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

2 września 2024r.

klasy I godz. 10:45 - 11:45 hol

klasy II - III godz. 9:15 -10:15 balon

klasy IV - VI godz. 10:00 - 11:00 balon

klasy VII - VIII godz. 8:30 - 9:30 balon

Serdecznie zapraszamy!

• Egzamin ósmoklasisty

• Z radością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki na egzaminie ósmoklasisty 2024. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, rodzicom i ich nauczycielom. Wasza intensywna praca przyniosła wspaniałe rezultaty, z których jesteśmy bardzo dumni.

Wyniki naszych uczniów kształtują się na poziomie powyżej średniej w województwie warmińsko-mazurskim. Średnie wyniki z egzaminu w naszej szkole to: 56,04% z języka polskiego, 79,19% z języka angielskiego i 55,13% z matematyki. Życzymy Wam udanej rekrutacji do wymarzonych szkół i udanych wakacji.

• Udanych i bezpiecznych WAKACJI!

• Drodzy Uczniowie!
              Dziękujemy Wam za wspólny rok szkolny 2023/2024.
              Wiemy, że każdy z Was włożył w nauke tyle pracy, ile mógł.
              Przed Wami lato. Życzymy Wam, by było pełne cudownych przygód i odpoczynku od szkolnej nauki. Uważajcie na siebie i wracajcie szczęśliwie ze swych wakacyjnych podróży.
              Do zobaczenia 2 września 2024r.

Wasi nauczyciele z SP19 :-)

• Oscary, czerwony dywan i piękny program artystystyczny. Tak uroczyście było na zakończeniu klas trzecich.

• Niezwykle uroczystą oprawę miało zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Za sprawą czerwonego dywanu, bajecznej dekoracji pełnej gwiazd i wręczenia popularnych statuetek Oscarów, można się tam było poczuć jak w Hollywood. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, a galę uświetniły występy: Amelki Wasiak z kl.6b, Huberta Sartanowicza z kl. 6a oraz grupy tanecznej DIAMONT. To był wieczór pełen wzruszeń. Gratulujemy wszystkim trzecioklasistom i życzymy by sięgali gwiazd.